در رشته کامپیوتر و علوم کامپیوتر، درس مدار منطقی به عنوان یکی از دروس اساسی و مهم تشکیل‌دهندهٔ برنامه‌های تحصیلی معرفی می‌شود. این درس به دانشجویان مبانی و اصول طراحی و عملکرد مدارهای منطقی و دیجیتال آشنا می‌کند. مفاهیم این درس نقطه شروع بسیاری از دروس پیشرفتهٔ علوم کامپیوتر، مخصوصاً در حوزهٔ سخت‌افزار و طراحی سیستم‌های دیجیتال می‌باشد.

کتاب های درس مدار منطقی

دانلود رایگان کتاب های مرجع رشته کامپیوتر

درس مدار منطقی به طراحی و تحلیل مدارات مخابراتی با استفاده از منطق ریاضی و جبر بولی می‌پردازد. دانشجویان در این درس با مفاهیم اصلی مدارات منطقی مانند عملگرهای منطقی (AND، OR، NOT و… )، دروازه‌های منطقی، معادلات بولی، تبدیلات بین سیستم‌های برنامه‌پذیر و سیستم‌های ترکیبی، طراحی مدارات منطقی به کمک وریلاگ و نرم‌افزارهای شبیه‌سازی مدارات دیجیتال (مانند Quartus و ModelSim) آشنا می‌شوند.

این درس نقش مهمی در فهم و طراحی سخت‌افزارهای مدرن ایفا می‌کند و به دانشجویان اجازه می‌دهد تا مدارهای منطقی ساده تا پیچیده را بسازند و بهینه‌سازی کنند. همچنین، درک مدارات منطقی به دانشجویان کمک می‌کند تا با اصول کارکرد سیستم‌های دیجیتال و عملکرد واحدهای مختلف درون کامپیوترها و دستگاه‌های الکترونیکی مختلف آشنا شوند.

رسالت ما در مجموعه استاد یوسفی این است که تا انتهای مسیر همراه شما باشیم، در کنارهم تجربه کنیم، بیاموزیم و رتبه برتر شویم.

می‌توانید کتاب‌های درس مدار منطقی از رشته کامپیوتر را به صورت کاملا رایگان دانلود کنید و در اختیار داشته باشید.

برای مشاهده ویدئوی آموزش مدار منطقی استاد یوسفی و همچنین برای مشاهده ویدئوی نکته و تست مدار منطقی استاد یوسفی کلیک کنید.